Skončily klasické mentolové cigarety. Nezoufejte. Máme pro vás alternativu!

Konec mentolových cigaret. Zákaz jejich prodeje je platný od 20. května 2020 a to v celé EU. Nová nařízení jsou výsledkem práce Evropského parlamentu, který se domnívá, že cigarety by měly být cigarety, tedy by měly mít pouze klasickou chuť tabáku. Přidání mentolu k nim zbytečně zatraktivňuje kouření jako takové a přispívá tak ke zvýšení počtu těžkých kuřáků.

 

Mentol pouze v elektronických alternativách

Na trh s alternativními produkty se nevztahují omezení EP. E-cigarety jsou založeny na ohřevu speciálních tekutin s nikotinem (tzv. liquidy), zatímco ohřívače tabáku, jako jsou IQOS a Glo, jsou založeny na kazetách s přírodním tabákem a filtrech podobných těm v klasických cigaretách. Výrobci e-liquidů tak rozšiřují svou nabídku náplní s mentolem.

E-cigareta nebo ohřívač tabáku?

Co mají obě řešení společného? Za prvé - jsou zaměřeny na ty, kteří již kouří a chtějí nadále kouřit nebo přestat kouřit. Za druhé - neprodukují páchnoucí a jedovatý kouř, ale aerosol, který v zásadě nemá zápach a ve kterém je méně toxinů než v cigaretovém kouři. Za třetí - poskytují nikotin v dávkách vyhovujících kuřákovi, které uspokojí potřebu kuřáka.

Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Jejich základna se od sebe liší. Nejprve musíte vědět, že e-cigarety zahřívají již zmíněnou tekutinu nikotinem. A že existuje spousta takových zařízení: od levných, hlavně čínských plastů, po více designová a kvalitní zařízení. Je to podobné u tekutin (liquidů) samotných, které jsou dodávány v tisících různých variant chutí. U ohřívačů tabáku je záležitost jednodušší. Jak název napovídá, zahřívají speciální kazety s tabákem.

Elektronické cigarety jsou skvělým řešením jak postupně odbourat svůj zlozvyk kouření. E-cigarety jsou jedním ze zařízení, na které se zákaz prodeje mentolových příchutí nevztahuje.

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto