Náplně pro e-cigarety - jak se v nich vyznat

Náplně pro elektronické cigarety neboli e-liquidy zakoupíte v mnoha příchutích, ve spoustě intenzit a od různých výrobců. Pokud s kouřením e-cigaret teprve začínáte, může být pro vás těžké se v široké nabídce produktů vyznat. Připravili jsme proto pro vás stručný přehled liquidů. Poradíme vám, podle jakých parametrů si vybrat ten správný.

 

Na e-liquidu opravdu nedoporučujeme šetřit. Elektronická cigareta je proti běžné cigaretě už tak úsporná. Náplň byste proto určitě neměli kupovat co nejlevnější. Doporučujeme vybírat spíše mezi dražšími značkami, u kterých máte jistotu vysoké kvality. Vždy si hlídejte původ náplně a výrobce - ten by měl být ověřený.

 

Co se týká složení liquidu, tak to by mělo mít co nejméně ingrediencí. Náplně zpravidla obsahují nikotin v různé intenzitě, destilovanou vodu, propylenglykol (PG) a rostlinný glycerin (VG) v různém poměru a nechybí ani samotná příchuť - aroma.

 

Síla nikotinu je individuální

 

Pokud přecházíte z běžných cigaret na cigarety elektronické, tak si pravděpodobně nevíte rady s obsahem nikotinu. Cigareta by neměla být příliš silná, zároveň by však měla uspokojit vaši potřebu tak, jak je tělo zvyklé.

 

Jestliže s novým rokem chcete přestat kouřit, nedoporučujeme sahat hned po náplních s 0 mg nikotinu. Lepší je si z cigaret odvykat postupně a obsah nikotinu tedy snižovat v průběhu několika týdnů až měsíců.

 

Pro extra lehké cigarety je ekvivalentní e-liquid s obsahem nikotinu 6 mg. Lehké cigarety nahradí intenzita 12 mg. Pokud vykouříte jednu krabičku těžký cigaret denně, je pro vás ideální liquid s 18 mg nikotinu atd. K dostání jsou e-liquidy s obsahem nikotinu až 36 mg. Jednotlivé liquidy můžete vzájemně míchat a tím dosáhnout ideální intenzity.

 

Příchuť podle nálady a aktuálního rozpoložení

 

Náplně do e-cigarety zakoupíte v mnoha příchutích. Nejoblíbenější jsou tabákové příchutě, které nahrazují pocit při kouření běžné cigarety. Vyzkoušet ale můžete také různé ovocné či exotické příchutě. Někteří sahají také po aroma s alkoholem. Chcete to zkoušet, případně číst recenze na internetu, kde se dozvíte, jak jsou s danou náplní spokojeni další kuřáci.

 

Pokud zkoušíte novou náplň, sáhněte spíše po menším balení, které nejenže prakticky můžete mít stále u sebe, ale pokud vám liquid nebude z nějakého důvodu vyhovovat, tak zbytečně nevyhodíte spoustu peněz. Z našeho e-shopu vám můžeme doporučit značky Dekang, Electra, Liqua nebo třeba Joyetech. Nabízíme e-liquidy od více než desítky výrobců. U nás si tak rozhodně vyberete.

Používáme ověření věku Adulto