Co se skrývá za pojmem báze

Elektronické cigarety jsou rozmanitou skupinou produktů, které produkují vyhřívaný aerosol, obvykle obsahující nikotin, který uživatelé vdechují prostřednictvím náústku. E-cigarety se velmi liší v designu, vzhledu a složitosti, ale obvykle obsahují podobné komponenty a fungují podobným způsobem.

 

Běžné komponenty e-cigaret zahrnují baterii, topnou cívku, atomizér, který přeměňuje e-kapalinu na aerosol, patronu, která obsahuje e-liquid, a náustek. Každá složka má potenciál ovlivnit výsledky zdraví nezávisle. Mohou také interagovat a vytvářet vliv odlišný od součtu jejich jednotlivých částí, což představuje výzvu pro výzkum v této oblasti. Základní operace e-cigaret obecně probíhá několika kroky a zahrnuje natažení e-cigarety, aktivaci topného prvku, který aerosolizuje obsaženou tekutinu, a inhalaci kapalného aerosolu. E-liquidy si můžete zakoupit hotové nebo si je vyrobit doma, k čemuž je potřeba si pořídit bázi.

Co jsou báze

Kromě aroma a nikotinu je e-liquid tvořen základnou a jen trochou destilované vody, aby se určilo, jak moc se tato báze zředí. Tato báze drží chuť a nikotin, takže se ingredience neoddělují, což znamená, že základna vám pomůže dosáhnout dokonale vyváženého zásahu pokaždé, abyste si nevyrobili příliš silně aromatizovanou nebo příliš silnou nikotinovou tekutinu. Ne každá e-kapalina však používá stejnou bázi. Typicky používají buď bázi PG (propylenglykol) nebo VG (rostlinný glycerin) a někdy i obojí. Obě tyto báze jsou netoxické a jsou schváleny FDA. Oba typy jsou také používány v mnoha potravinách pro stejný účel jako v e-liquidech.

Rostlinný glycerin (VG) je čirá kapalina bez zápachu, která se extrahuje z rostlin. V zásadě je to olej extrahovaný z rostlin, jako je palmová, sojová a kokosová hmota, než se spojí do rostlinného glycerinu. Zatímco VG a PG fungují stejně, pokud jde o jejich použití jako báze liquidů, vytvářejí různé efekty. Pokud je báze složena pouze z VG, bude silnější, sladší, s hustou konkurencí a pomáhá při odvykání kouření.

Nejlepší poměr VG je obvykle kolem 70%. To znamená, že liquid bude obsahovat přibližně 70% ochucené báze VG, procento nikotinu (pokud existuje) a zbytek bude tvořen destilovanou vodou.

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto